Przewodnik po bankowości mobilnej

serwerowania bankowa

Większość z nas posiada urządzenie mobilne, jakim jest telefon komórkowy z dostępem do internetu. Towarzyszy on nam w codziennym życiu, dlatego też nowoczesne instytucje finansowe wprowadziły do swoich ofert tak zwaną bankowość mobilną. Pozwala ona na korzystanie z rachunku bankowego za pomocą aplikacji, stworzonych specjalnie po to by wygodnie i bezpiecznie wykonywać codzienne transakcje, właśnie za pomocą urządzeń mobilnych.

Zalety bankowości mobilnej

Bankowość mobilna, zwana inaczej m-banking, zdobywa coraz większą popularność na całym świecie. Nic dziwnego, jest ona bowiem bardzo prosta w obsłudze i stworzona tak, by można się nią było posługiwać w intuicyjny sposób.
Jej niewątpliwą zaletą jest dostępność, ponieważ jak już wcześniej wspomniano, wystarczy nam naładowany telefon z dostępem do internetu, by uzyskać dostęp do naszego bankowego konta internetowego, niezależnie od miejsca w jakim się znajdujemy. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zaoszczędzić sporo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na fizyczne wizyty w banku. Najczęściej jest to całkowicie darmowa opcja, która równocześnie jest bardzo bezpieczna. Zarówno banki, jak i strony, dla których wykonujemy płatności, bardzo dbają o to, by zapewnić najwyższe możliwe standardy bezpieczeństwa transakcji.

Usługi z jakich możemy korzystać w bankowości mobilnej

Bankowość mobilna, ze względu na dużą użyteczność i popularność, jest ciągle doskonalona i rozwijana, obecnie mamy dostęp do wielu informacji oraz możemy wykonywać szereg transakcji, które kiedyś zarezerwowane były dla wizyt w banku lub nie były dostępne wcale.
M-banking daje nam dostęp w dowolnym czasie, do usług takich jak: uzyskiwania różnorodnych informacji o koncie, wykonywanie przelewów i płatności (w tym szybkich przelewów BLIK), podejmowanie środków, zakładanie lokat czy zarządzanie swoim portfelem inwestycji.
Ponadto, dzięki aplikacji mobilnej zyskujemy łatwiejszy dostęp do porad konsultantów, możliwość składania wniosków online czy zaprogramowania płatności na nadchodzący okres czasu. Pamiętajmy o tym, że oferta może różnić się w zależności od danego banku i może zmieniać się, zależnie od okoliczności i wybranych przez nas opcji.

Zobacz również  Sprawdź, ile kosztują usługi agencji detektywistycznej?

Jak korzystać z bankowości mobilnej?

Często możemy czuć się zagubieni w skomplikowanym nazewnictwie, raz słysząc o bankowości internetowej (https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/bankowosc-elektroniczna/bankowosc-mobilna), a innym razem o bankowości mobilnej. Okazuje się, że m-banking jest odmianą bankowości internetowej, zdeterminowaną po prostu tym, że korzystamy z niej na urządzeniu mobilnym z dostępem do internetu.
Aby skorzystać z bankowości mobilnej wystarczy posiadać konto bankowe internetowe i zainstalować odpowiednią aplikację na swoim telefonie. I już! Logujemy się za pomocą loginu i hasła jakich używamy do naszego konta internetowego lub opcjonalnie, za pomocą odcisku naszego palca lub systemu identyfikacji twarzy. Jeśli mamy problem z zainstalowaniem lub korzystaniem z aplikacji, zaplanujmy wizytę w naszym oddziale banku, gdzie doświadczeni pracownicy z pewnością udzielą nam pomocy.
Pamiętajmy też o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak logowanie się tylko w bezpiecznych sieciach internetowych czy ustawianie silnych haseł i nieudostępnianie ich osobom postronnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *