Na co zwrócić uwagę wybierając długowieczne pióro?

pióro wieczne parker

Długowieczne pióro to od dawna już symbol statusu. Pozornie zostało ono wyparte przez długopisy, więc obecnie jest ono symbolem statusu społecznego oraz powagi. Takimi piórami zwykle posługują się osoby, które pełnią funkcje reprezentacyjne. Nie ma jednak wątpliwości, że takie pióra świetnie sprawdzają się także jako pomysł na prezent, który każdemu zapadnie w pamięć. Na co zwrócić uwagę wybierając pióro?

Waga

Bardzo istotna jest waga pióra. Zwykle jest ono dość ciężkie w porównaniu ze zwykłym długopisem. Nie zapominajmy również, że luksusowe pióra, takie jak pióra Parker najczęściej wykonane są z metalu, co też wpływa na zwiększenie ich ciężaru. By można było wygodnie z nich korzystać, koniecznie powinny być odpowiednio wyważone. Dzięki temu wygodnie leżą w dłoni i nie przechylają się skrajnie w żadną ze stron. To ważne, bo wpływa na możliwość utrzymania estetycznego stylu pisma. Do wagi pióra z czasem można się przyzwyczaić. To kwestia treningu i regularnych ćwiczeń. Jeśli chodzi o wyważenie, to w przypadku markowych produktów nie powinno być żadnych nieprzyjemnych zaskoczeń. Duże marki stawiają na jakość swoich produktów, więc zwykle każdy model pióra Parkera jest strzałem w dziesiątkę.

Kolor i wykończenie

Stalowe pióra zwykle mają błyszczące wykończenie. Nie wszystkim musi ono jednak odpowiadać. Z tego powodu można szukać modeli piór, które są gumowane lub nawet pokryte welurem. Czasami dostępne są też stalowe pióra z matowym wykończeniem. Są one ciekawą propozycją dla osób, które chcą, by ich pióro się wyróżniało i wyglądało inaczej niż wszystkie. Kolor i styl pióra ma szczególnie duże znaczenie, gdy ma ono zostać podarowane. Taki prezent musi wyglądać doskonale. W niektórych wypadkach pióro jest nawet pakowane w specjalne opakowanie prezentowe, w którym mieści się także długopis lub ołówek automatyczny w dostosowanej stylistyce. Taki komplet może spodobać się każdemu i z całą pewnością może on po prostu się przydać.

Zobacz również  Jak zabezpieczyć się przed kontaktem z zarazkami?

Rodzaj stalówki

W przypadku piór bardzo ważny jest rodzaj stalówki. By pisać przy jej pomocy trzeba mieć sporo wprawy. Z tego powodu czasami dobrym wyborem jest zdecydowanie się na pióro kulkowe, którym pisze się dużo łatwiej, niż tradycyjną stalówką. Jednak przy chęci zostania przy tradycyjnym piórze, koniecznie trzeba sprawdzić, jak wygląda stalówka. Ważny jest jej kształt, szerokość oraz kolor. Powinien on być dopasowany do koloru całego pióra. Dzięki temu mogą tworzyć spójną całość. W przypadku dobrych, markowych piór istnieje nawet możliwość wymiany stalówki. Pozwala to na przedłużenie żywotności przyboru, nawet jeśli sama stalówka została uszkodzona lub złamana. Oczywiście w przypadku nowoczesnych stalówek, złamanie zdarza się bardzo rzadko i nie należy się go bać. Trzeba jednak pamiętać, że inwestując kilkaset złotych w pióro, warto mieć pewność, że będzie można w razie potrzeby je naprawić i niemal przywrócić mu blask nowości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *