Excel – podstawowe narzędzie w każdej firmie

excel

Jeszcze kilka lat temu Excel traktowany był bardzo pobieżnie. Każdy skupiał się na pozostałych ‘dzieciach’ od Microsofta, a jego zostawiał w spokoju – dziwne tabelki, nie wiadomo co do czego… Dzisiaj tak naprawdę Excel stal się podstawowym narzędziem w każdej firmie. Zarówno w mniejszych, jak i w większych przedsiębiorstwach – Excel jest już standardem. Można wykorzystywać go do różnych obliczeń biznesowych czy analiz. Excel służy do prezentowania wyników na wykresach i często zastępuje bazę danych firmy. Ma mnóstwo możliwości, jednak czy każdy potrafi wykorzystać potencjał Excela? Czy prowadzone są szkolenia z Excela? Czy można się go jakoś nauczyć?

Do czego można używać Excela?

Tak naprawdę Excel nadaje się do wszystkiego, co można przedstawić w formie tabelarycznej. Wprowadza się dane, ustawia algorytmy i gotowe – wszystko ‘robi się samo’. Zaawansowani użytkownicy Excela potrafią wpisać kilka formuł, aby wykonać skomplikowane obliczenia. Excel ułatwia prowadzenie baz danych i jest idealnym narzędziem służącym do analiz oraz raportów. Excel jest aktualnie najpopularniejszą biurową aplikacją, która służy do przetwarzania danych liczbowych. Z jego pomocą można analizować oraz prezentować dane – za pomocą liczb lub wykresów. Excel umożliwia pracownikom biurowym czy przedsiębiorcom przygotowanie bilansów miesięcznych oraz porównanie zysków z ostatnich lat. Jest on pomocy także przy tworzeniu tabel, które mogą posłużyć do planowania budżetu firmy. Tak naprawdę w pracy biurowej Excel jest niezbędny. Wystarczą odpowiednio dobrane arkusze, aby z jego pomocą realizować funkcje niejednego programu księgowego. Excel może być bazą danych, bazą kontrahentów, zestawieniem płac, planowaniem budżetu – może zastąpić naprawdę wiele.excel monitor

Zobacz również  Kto decyduje się na Master of Business Administration?

Czy warto wybrać się na szkolenie z Excela?

Excel stał się podstawowym narzędziem pracy, jednak wciąż dla wielu osób stanowi on ‘czarną magię’. Jest to skomplikowany arkusz kalkulacyjny. Cala ‘tajemnicza’ tabelka zazwyczaj jest tak duża, że nie mieści się na całym ekranie komputera biurowego – widać tylko jej fragment. Oczywiście wszystkiego można się nauczyć, a najlepszym sposobem na ‘ogarnięcie’ programu z tabelkami jest szkolenie z Excela. Dobra znajomość Excela z pewnością usprawni pracę w biurze. Szkolenie z Excela składa się z dwóch części – formy teoretycznej oraz praktycznej. Podczas części praktycznej, każdy uczestnik szkolenia otrzymuje własne stanowisko komputerowe. Szkolenie z Excela to połączenie wiedzy merytorycznej i praktycznej. Celem takiego szkolenia jest opanowanie wszystkich najważniejszych funkcji, jakie posiada Excel. Ćwiczenia praktyczne dobrane są z dużą starannością – tak, aby uczestnik mógł nabytą wiedzę wykorzystać w dalszej pracy zawodowej.

Dla kogo przeznaczone są szkolenia z Excela?

Szkolenie z Excela kierowane jest przede wszystkim do pracowników biurowych różnych działów. Jest idealnym uzupełnieniem wiedzy dla osób, które korzystają z Excela i znajdą podstawowe funkcje, jednak nie potrafią się nim biegle posługiwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *