Pozycjonowanie long tail – na czym polega?

klocki seo

Chcesz wypozycjonować lub ulepszyć swoją stronę internetową? Twoja aktualna strona nie pojawia się w czołówce rankingu? Nie masz wystarczającego ruchu, a sprzedaż jest zbyt mała? Może powinieneś zmienić swoją strategię i skupić się na frazach long tail. Czym jest long tail i co oznacza dla optymalizacji pod kątem wyszukiwarek? Na co należy zwrócić uwagę podczas optymalizacji SEO, aby uzyskać jak największy ruch na swojej stronie i zwiększyć współczynnik konwersji?

Long tail — czym jest długi ogon?

Jeśli chodzi o optymalizację SEO, można wiele zmienić w odniesieniu do teorii long tail, aby generować większy ruch i sprzedaż.
Long tail oznacza długi ogon i jest teorią z zakresu marketingu autorstwa Malcoma Gladwella. Teoria koncentruje się na optymalizacji pod kątem wyszukiwarek.
Mówi, że duża liczba produktów, na które popyt jest mniejszy, może łącznie generować większą sprzedaż niż niewielka liczba produktów, na które jest duży popyt.

W dzisiejszych czasach sklepy internetowe ułatwiają klientom zakup produktów niszowych. Ze względu na brak popytu produkty te często nie są dostępne w sklepach, ponieważ nie są opłacalne dla zwykłych sprzedawców. Jednak duża liczba tych produktów może generować tak wysokie obroty.

Zobacz również  Na czym polega współcześnie praca drukarza?

W optymalizacji pod kątem wyszukiwarek tak zwane frazy long tail to wyszukiwane hasła lub kombinacje wyszukiwanych słów, które są rzadziej poszukiwane niż inne. Ponieważ dotyczy niszy, mogą również generować sukces w postaci kliknięć i ruch.

Jak działa zasada długiego ogona?

Powszechnie uważa się, że ​​rynki masowe tracą na znaczeniu, podczas gdy produkty niszowe zyskują coraz większe znaczenie. Wynika to głównie z faktu, że bez większego wysiłku można zaoferować dowolny produkt w Internecie.
Internet jest idealnym fundamentem sukcesu produktów niszowych. Sprzedaż wielu produktów niszowych może prowadzić do wyższej sprzedaży niż kilka produktów bestsellerowych.

Jeśli chodzi o słowa kluczowe, pierwszą rzeczą, którą zauważysz, jest to, że pewne słowa kluczowe są bardzo często wyszukiwane w Internecie. Odpowiednia jest również liczba klientów, którzy trafiają na stronę internetową za pomocą takiego wyszukiwania.

Liczba możliwych kombinacji long tail jest bardzo duża i może generować duży ruch. Z drugiej strony bardzo długie frazy, są znacznie rzadsze. Jednak nie należy tutaj lekceważyć znaczenia tych zapytań wyszukiwania, ponieważ zakres zmienności wszystkich możliwych terminów, a tym samym wszystkich kombinacji, jest bardzo wysoki. Oznacza to, że w sumie mogą również osiągnąć dużą liczbę wyszukiwań i generować równie duży ruch.

Jednocześnie im bardziej szczegółowe zapytanie, tym większa szansa na konwersję. Tak więc optymalizacja typu może mieć pozytywny wpływ na współczynnik konwersji.

Zobacz również  Różnice w kartach pamięci

Jakie znaczenie ma long tail dla SEO?

Z punktu widzenia optymalizacji pod kątem wyszukiwarek long tail otwiera całe mnóstwo nowych możliwości, zwłaszcza jeśli chodzi o rozszerzanie inteligentnych haseł wyszukiwania i dodawanie ukierunkowanych treści do witryny.

SEO może nie tylko skoncentrować się na optymalizacji OnPage za pomocą dwóch lub trzech słów kluczowych, ale także na optymalizacji fraz long tail. Taka optymalizacja może przynieść wiele korzyści w dłuższej perspektywie, ponieważ konkurencja w tym obszarze jest często mniejsza.

Wadą może być jednak nieskończona liczba możliwych kombinacji, przez co optymalizacja nie może opierać się na pojedynczych frazach long tail, ale trzeba zadbać o to, aby treść jak najszerzej obejmowała tematykę serwisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *