Popularne korzyści dla płatności kartą oferowane przez bank

 

Ludzie kochają płatności kartą płatniczą, o czym świadczą najnowsze badania na temat form płatności w sklepach. Także banki zachęcają do tej formy płatności, jakie więc są zalety płacenia kartami?

Korzyści oferowane przez bank

Banki chętnie patrzą na klientów korzystających z kart płatniczych, dlatego zachęcają ich w niemal każdy możliwy sposób.

  • Jednym z takich sposobów jest anulowanie co miesięcznej opłaty, która znika, gdy transakcje miesięczne karty opiewają na określoną sumę, np. 200 zł. Sama opłata za użytkowanie karty w przypadku nie spełnienia wymogów nie jest wysoka, oszacowuje najczęściej w okolicach 5 zł. Miesięcznie, ale wystarczy, by odstraszyć od niekorzystania z kart.
  • Płatność kartą to także sposób na zdobicie punktów lojalnościowych, które są przyznawane za określone transakcje. Zdobyte punkt można potem wykorzystać na odbiór drobnych upominków lub zakup towarów po niższych cenach.
  • Banki lub operatorzy kart płatniczych często podpisują umowę z firmami świadczącymi usługi lub sprzedaż towaru dzięki czemu dzięki płatności ich kartą można uzyskać nawet kilkuprocentowy rabat, który zostanie zwrócony na konto. Takie promocje można spotkać dość często, dzięki czemu można znacznie oszczędzić w ciągu miesiąca.
  • Przy płatności karta klient ma dostęp do historii wszystkich wydatków, ponieważ każda dokonana transakcja widnieje zestawieniu konta. Daje to dodatkowe możliwości nie tylko kontroli wszystkich wydatków, ale także przejrzystego widoku dzięki opcjom oferowany przez bank. Po zalogowaniu się na konto można znaleźć czytelne wykresy oraz wydatki pogrupowane wg. kategorii jak środki czystości i odzież. Dodatkowo banki często zachęcają do kontroli wydatków udostępniając opcje związane z planowaniem budżetu czy pomagają oszczędzać przelewając określony procent z każdej transakcji dokonanej kartą płatniczą na konto oszczędnościowe.
Zobacz również  ABC kupna mieszkania

Korzyści płynące z płacenia kartami płatniczymi niezwiązane z bankami

Płatność kartą jest zdecydowanie szybsza i bezpieczniejsza od wariantu gotówkowego. Nie trzeba się przejmować wyliczeniem dokładnej sumy, a także zastanawiać się, czy w portfelu znajduje się wystarczająca ilość gotówki, ponieważ ma się dostęp do wszystkich środków, również możliwość szybkiego podejrzenia sPlastic card with coins on the tabletanu konta za sprawą aplikacji mobilnej na telefonie. Dodatkowo z popularnych płatności PayPass korzysta coraz więcej konsumentów.

Dzięki karcie płatniczej nie trzeba martwić się o posiadania paragonu w przypadku reklamacji towaru. Sprzedawca ma obowiązek honorować zwykły wydruk z banku lub potwierdzenie płatności kartą. Znacznie ułatwia to sam proces, gdyż jak już wspomnieliśmy wcześniej, całą historię transakcji można wygodnie podejrzeć po zalogowaniu się na konto w banku. Wystarczy je tylko wydrukować i oddać sprzedawcy.

 

Korzyści z wybrania karty jako środka płatniczego mają wszyscy, również obcokrajowcy, którzy nie są zmuszeni tracić czasu na poszukiwania kantoru, aby kupić polska walutę. Sklepy w Polsce bez problemów akceptują zagraniczne karty płatnicze, a bank automatycznie dokonuje przewalutowania w czasie rzeczywistym. Często klient na terminalu płatniczym POS widzi, podobnie jak w przypadku wypłaty pieniędzy w bankomacie, po jakim kursie waluta zostanie zakupiona, więc ma wpływ na to, czy zdecyduje się na płatność, czy z niej zrezygnuje.

Zobacz również  Nowoczesne sposoby płatności – sprawdź jak z nich korzystać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *