Nowoczesne sposoby płatności – sprawdź jak z nich korzystać!

Smartphone

Współczesne badania wykazały, że coraz więcej osób nie nosi przy sobie gotówki. Nic w tym dziwnego, ponieważ sklepy udostępniają coraz więcej wygodnych i bezpiecznych, nowoczesnych sposobów płatności. Wielu ludzi korzysta z takich udogodnień, ponieważ w ten sposób ułatwiają swoje zakupy, sprawiają że są one szybsze i bezproblemowe.

Wpływ na stopniową rezygnację ludzi z gotówki, mają nowoczesne technologie wykorzystywane coraz częściej w branży osobistych finansów ludzi. Do niedawna takie płatności kojarzyły się wyłącznie z młodymi ludźmi, jednak aktualnie liczba użytkowników rośnie i do tego grona zaliczają się również osoby starsze i w średnim wieku, które również zdecydowały się nauczyć korzystania z takich płatności.

Płatności zbliżeniowe

Płacenie kartą jest znane od bardzo dawna, jednak płatności zbliżeniowe są dość młodą metodą. Nie trzeba tutaj wkładać karty do terminalu. Wystarczy ją do niego przyłożyć. Małe transakcje (zwykle do kwoty 50 zł) nie wymagają nawet podawania numeru PIN, ale przy większych zakupach należy go wpisać. Takie płatności są bardzo wygodne i szybkie oraz bezpieczne.

BLIK

System BLIK został uruchomiony przez kilka polskich banków. Jest on dostępny w aplikacjach mobilnych wielu instytucji bankowych. Cały sekret tej płatności polega na wyświetlaniu przez aplikację 6-cyfrowego kodu pozwalającego na akceptację transakcji lub wypłatę pieniędzy z bankomatu. Innymi słowy, do wykonywania takich transakcji i wypłat nie jest nam potrzebna karta. Wystarczy tylko telefon z zainstalowaną aplikacją banku obsługującego taki system.

Zobacz również  Czym jest faktoring i jakie są jego rodzaje?

Apple Pay

Jak sama nazwa wskazuje, ten system płatności został stworzony przez firmę Apple. System płatności Apple Pay jest podobny do BLIKa. Dzięki temu rozwiązaniu również nie potrzeba karty płatniczej tylko telefon zbliżany do terminalu. Warto jednak pamiętać o autoryzacji płatności, która polega na skanowaniu twarzy lub wciśnięciu odpowiednich przycisków. Metoda zależy od rodzaju wykorzystywanego urządzenia.

Google Pay

Starszym systemem podobnym do opisywanego wyżej Apple Pay jest Google Pay. Ta metoda płatności również pozwala na korzystanie z telefonu. Rozwiązanie jest świetne dla osób, które nie chcą nosić ze sobą portfela lub dla ludzi posiadających wiele kart płatniczych. Dzięki aplikacji Google Pay, można korzystać z wielu kart w jednym miejscu. Do aplikacji można podłączyć karty debetowe i kredytowe Mastercard oraz Visa. W ten sposób Google Pay umożliwia skuteczne dokonywanie płatności w sklepach wyposażonych w terminale czy też w Internecie.
Inne ciekawe metody płatności

Na rynku coraz częściej słychać o nowościach, takich jak specjalne silikonowe opaski płatnicze zakładane na rękę, specjalne zegarki, itp. Często takie opaski oraz zegarki działają tak samo jak zbliżeniowe karty płatnicze.

Wiele banków oferuje nowoczesne metody płatności, ponieważ zależy im na ułatwieniu życia ich klientów. Wystarczy zapoznać się z ofertą danej instytucji, aby dowiedzieć się czy oferuje ona nowoczesne płatności dopasowane do konkretnych wymagań i potrzeb. Warto skorzystać z internetowych rankingów oraz porównywarek

Zobacz również  Zawarcie umowy faktoringu - jak przebiega?

Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://nestbank.pl/dla-ciebie-i-rodziny/uslugi/platnosci-mobilne/apple-pay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *