Kariera w logistyce po studiach?

praca po logistyce

O tym, że logistyka jest rozwojową dziedziną biznesu wiedzą już niemal wszyscy, nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że już teraz brakuje specjalistów na stanowiskach logistyków. To sprawia, że firmy z branży logistycznej walczą o najlepszych pracowników, oferując im atrakcyjne wynagrodzenia oraz inwestując w liczne szkolenia zawodowe.

Jakie perspektywy stwarza logistyka?

Osoby, które ukończyły ten kierunek studiów znajdują zatrudnienie zarówno w firmach produkcyjnych, jak i handlowych oraz usługowych, ale także w jednostkach doradczych i projektowych, których działalność jest związana z logistyką. Absolwenci realizują swoje zawodowe ambicje na stanowiskach specjalistów oraz kierowników działów logistycznych, a także koordynatorów łańcucha logistycznego. Niekiedy jednak postanawiają iść własną drogą i zakładają własną działalność gospodarczą. Coraz częściej w ramach studiów z logistyki możemy też wybrać specjalność, która jeszcze bardziej poszerzy lub – wręcz przeciwnie – zawęzi i skonkretyzuje naszą wiedzę. Wystarczy tu choćby wymienić takie nazwy specjalizacji jak: ekonomika i zarządzanie transportem kolejowym, logistyka w biznesie czy zarządzanie przedsiębiorstwami sektora TSL. Czasami zresztą już samo dokonanie wyboru kierunku studiów z rodziny logistycznej może mieć istotne konsekwencje na rozwój naszej kariery. Najbardziej jaskrawym tego przykładem jest otrzymanie dyplomu z logistyki i marketingu w mediach, który umożliwia absolwentom m.in. prowadzenie własnej firmy marketingowej lub medialnej, lecz niekoniecznie pomaga im w realizowaniu procesów logistycznych i organizacji przedsiębiorstwa produkcyjnego.

Zobacz również  Niezbędne szkolenia dla nauczycieli. Tam warto wysłać pracownika

Logistyka – czego dowiemy się podczas studiów?

Dzięki kontynuowania edukacji na uczelni nauczymy się m. in. korzystania z przydatnych funkcjonalności nowoczesnych programów informatycznych w celu usprawnienia procesów logistycznych firmy. Dowiemy się także jak optymalizować logistyczne koszty i prowadzić profesjonalną obsługę klienta działów związanych z logistyką. Dzięki studiom na uczelni dostosowującej program nauki do biznesowych potrzeb absolwentów opanujemy również umiejętność określania wielkości zapasów, a także rozumienia regionalnej oraz unijnej polityki logistycznej z perspektywy potrzeb danego przedsiębiorstwa.

Ukończenie studiów na kierunku logistyka stanowi zwykle pierwszy krok na drodze do kariery zawodowej oraz kolejny – lecz wcale nie ostatni – w stronę indywidualnego rozwoju. Jeżeli więc zwiążemy się zawodowo z tą dziedziną biznesu, musimy liczyć się z koniecznością regularnego uczestnictwa w szkoleniach. Nagrodą za nasz wysiłek będą jednak atrakcyjne zarobki oraz ciekawa i pełna wyzwań praca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *