Jakie kierunki studiów wybierane są w 2017 roku?

Odpowiedzi na to pytanie szukają zarówno kandydaci na studia, jak i pracodawcy. Wielu z nich surfuje po Internecie, wpisując w okienko wyszukiwarki hasła: „studia kierunki Wrocław” lub „rekrutacja na studia 2017”. Sprawdźmy więc, który kierunek był w tym roku najbardziej oblegany przez kandydatów.

(Nie tylko) leczenie w cenie

Największym zainteresowaniem cieszyły się w tym roku studia z informatyki, filologii oraz na kierunku lekarsko-dentystycznym. Wybór zawodu dentysty może świadczyć o tym, że kandydaci z jednej strony dostrzegają zapotrzebowanie na rynku pracy na specjalistów w tej dziedzinie, a z drugiej liczą na wysokie zarobki po ukończeniu studiów. Stomatologia to także idealny kierunek dla osób marzących o pracy na własny rachunek, która jest zwykle bardziej opłacalna od praktyki lekarskiej w publicznej służbie zdrowia.

studiowanie

Duża popularność informatyki wśród tegorocznych kandydatów na studia nie powinna być dla nikogo zaskoczeniem, ponieważ pomimo trwającej od kilku lat modzie na kierunki z obszaru IT, nadal panuje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów. Osoby, które chcą realizować się zawodowo w roli informatyków mogą więc wciąż liczyć na atrakcyjne zarobki oraz stabilność zatrudnienia i nic nie wskazuje na to, aby ich sytuacja miała ulec pogorszeniu. Zdziwienie może natomiast budzić duża liczba osób, które wybrały filologiczne studia (kierunki). Wrocław jako miasto, które może poszczycić się bogatą ofertą studiów filologicznych, stał się często wybieranym miejscem nauki anglistyki, arabistyki, orientalistyki oraz skandynawistyki. W tym roku filologie stanowiły jedną z najbardziej obleganych grup studiów.

Zobacz również  Kiedy pójść na studia podyplomowe?

Co jeszcze chcą studiować wrocławianie?

Osoby, które wpisywały do wyszukiwarki hasło: „Wrocław kierunki studiów” z pewnością znalazły informację o dużej popularności psychologii oraz prawa. Na samym Uniwersytecie Wrocławskim na pierwszy z tych kierunków aplikowało ponad 2 000 kandydatów, a na drugi niemal 1800. Nie zabrakło też  osób zainteresowanych studiowaniem chemii oraz toksykologii sądowej. Zdobycie indeksu oznaczało wygraną rywalizację z ponad dwudziestoma osobami na miejsce! Listę najpopularniejszych kierunków w 2017 r. zamykają ekonomia oraz finanse i rachunkowość.

W tegorocznym zestawieniu zaskakuje duża liczba osób chcących związać swoją przyszłość z językami obcymi. Ciekawym zjawiskiem jest też zainteresowanie chemią i toksykologią sądową na wrocławskiej uczelni, która także w zeszłym roku odnotowała znaczną liczbę kandydatów na te studia. Nie dziwi natomiast popularność psychologii, prawa i informatyki, które już od kilku lat nieodmiennie zajmują wysokie miejsca w zestawieniach najmodniejszych kierunków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *