Jak zabezpieczyć się przed kontaktem z zarazkami?

rękawiczki na półce

Dzisiaj ochrona przed wszelkiego rodzaju zarazkami jest szczególnie ważna. Czasy pandemii nauczyły nas zasad poprawnej higieny. Noszenie maseczek, czy dezynfekowanie rąk wielu osobom weszło już w nawyk. Sposobów na zabezpieczenie się przed kontaktem z wirusami jest kilka. Najrozsądniejszym jest unikanie miejsc, w których jesteśmy narażeni na ryzyko zarażenia. Jednak gdy musimy już wyjść z domu, warto zadbać o akcesoria, które zapewnią nam ochronę.

 Dłonie pod kontrolą

Niewątpliwie, po ogłoszeniu pandemii najbardziej deficytowymi produktami były płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki jednorazowe. Obecnie problemu z zakupem takowych zabezpieczeń już nie ma. Spora część osób, zdecydowanie rzadziej niż w ubiegłym roku dezynfekuje ręce. Ma to związek z wysuszaniem się dłoni. Na skutek częstego kontaktu skóry z silnymi środkami wirusobójczymi nasze dłonie pękały i wyglądały nieestetycznie. Dobrym sposobem na zabezpieczenie się przed kontaktem z zarazkami są rękawiczki foliowe.  W porównaniu z rękawiczkami lateksowymi, które mogą uczulać.  Foliowe zakładane nawet kilka razy dzienne, nie niszczą rąk. Takie rękawiczki znane są ze sklepów spożywczych. Szczególnie przy stoiskach z pieczywem, czy owocami można od dawna zauważyć wiszące foliowe rękawiczki. W obecnych czasach takie rozwiązanie jest wykorzystywane nie tylko w branży spożywczej. Coraz częściej w biurach czy innych miejscach pracy, spotykamy się z takim sposobem unikania rozprzestrzeniania zarazków.

Zobacz również  Niezbędne urządzenia biurowe, które powinieneś mieć

Bezpieczne miejsce pracy

Wiele firm zmuszonych jest pracować stacjonarnie. Nie zawsze tzw. Home Office jest bowiem możliwy. Pracodawcy zmuszeni są, zapewnić pracownikom bezpieczeństwo i komfort pracy. Osobisty sprzęt elektroniczny, którego używamy tylko my. Możemy samodzielnie dezynfekować i mieć pewność, że nikt oprócz nas ich nie dotykał. Regularne wietrzenie pomieszczeń, niekiedy praca w maseczce ochronnej. To wszystko zapewnia bezpieczeństwo w przestrzeni osobistej. Jednak praca to nie tylko swoje biurko, czy kawałek pomieszczenia. W ciągu kilku godzin w pracy korzystamy również ze wspólnej kuchni czy łazienki. Konieczne jest, by w tych miejscach zachować względy higieny i bezpieczeństwa. Jeżeli nie chcemy ryzykować zarażenia żadnym wirusem, warto unikać skupisk w małych pomieszczeniach. Nie chcąc narazić się na niebezpieczeństwo wynikające z nieodpowiednich zabezpieczeń, trzeba często dezynfekować dłonie, bądź korzystać z rękawiczek foliowych. Te w odróżnieniu od płynów dezynfekujących, nie niszczą naszej skóry. Foliowe rękawiczki nie uczulają i są znacznie tańsze niż rękawiczki lateksowe. Stosowanie tego typu rozwiązań w biurze pozwala zapewnić pracownikom komfort i bezpieczeństwo. Jednorazowe zabezpieczenia na dłonie, są idealnym sposobem na zachowanie odpowiedniego reżimu sanitarnego, nie tracąc przy tym wygody wykonywania wszelkich czynności. Zdrowie i bezpieczeństwo jest bezcenne, należy robić wszystko, by o nie dbać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *