Gdzie lepiej studiować – Wrocław czy Warszawa

studia wrocław (4)

Wrocław jest jednym z najpiękniejszych w Polsce, więc wielu młodych ludzi właśnie tam rozpoczyna studia, gdyż przyciąga ich niesamowita atmosfera miasta i perspektywy rozwoju. Inni zaś twierdzą, że jeśli studia to tylko w Warszawie. Stolica jest bowiem największym miastem w Polsce i tu najłatwiej znaleźć pracę. Które miasto wybrać?

Dlaczego warto rozpocząć studia w Warszawie?

W przypadku osób pochodzących z mniejszych miast rozpoczęcie studiów często wiąże z koniecznością wyjazdu z rodzinnego miasta do większego ośrodka akademickiego, gdyż w małych ośrodkach nie ma wyższych uczelni lub wybór kierunków jest niewielki. Gdzie wyjechać, by studia były czasem dobrym i udanym, zarówno pod względem zawodowym, jak i osobistym? Największy wybór uczelni i atmosferę wielkiego miasta znajdziemy w Warszawie, która przyciąga wielu młodych ludzi szukających lepszego życia. Stolica to największy, ale także najdroższy ośrodek akademicki w Polsce. W tym mieście jest największy wybór uczelni – jest ich bowiem blisko 80. W Warszawie skupia się biznes i życie polityczne kraju, działają przedstawicielstwa firm zagranicznych i dużych krajowych, co przekłada się na lepszą współpracę uczelni z przedsiębiorcami. Stanowi to duży atut, gdyż po studiach dużo łatwiej znaleźć pracę. Stolica daje także wiele możliwości kulturalnych i jest ogromnym rynkiem pracy. Uniwersytet kształci osoby, które angażują się w działania społeczne, kulturalne, pracują dla organizacji pozarządowych, wpływają na rozwój miasta.

Zobacz również  Czy firma powinna finansować szkolenia pracowników?

Czy studia we Wrocławiu to spełnienie marzeń?

Wrocław jest jednym z najważniejszych ośrodków akademickich Polski, które przyciąga studentów bogatym zapleczem naukowym, ale i wielością miejsc, które warto odwiedzić. Co bardzo ważne, jest to miasto tętniące życiem. Odbywa się tu bardzo dużo wydarzeń kulturalnych, czyli przedstawień, koncertów, wystaw i festiwali. Jest to także prężnie rozwijający się ośrodek biznesowy. Młodym ludziom, którzy kończą tu studia, miasto daje wiele możliwości rozwoju zawodowego. We Wrocławiu również jest wiele uczelni, które mają bardzo dobrą opinię. Szkoły wyższe kształcą w tak wielu obszarach i kierunkach, że z pewnością każdy przyszły student znajdzie coś dla siebie. Ponad 140 tysięcy żaków kształci się na 200 kierunkach na 28 uczelniach, z czego osiem to szkoły państwowe. Co roku mury uczelni puszcza 40 tys. absolwentów. Miasto chwali się ścisłą współpracą miejscowych uczelni z samorządem oraz z biznesem czyli potencjalnymi pracodawcami. Pieniądze lokują tutaj bowiem największe koncerny świata.

Wybór miejsca, w którym zaczniemy studia jest trudny, ale bardzo ważny. Młodzi ludzie chętnie przyjeżdżają do stolicy Dolnego Śląska, gdyż miasto Wrocław jest nie tylko wyjątkowo piękne, lecz także bardzo atrakcyjne jako przyszłe miejsce pracy. A może lepszym wyborem będzie stolica? Przed podjęciem decyzji trzeba rozpatrzyć wszystkie za i przeciw.

Zobacz również  Kto decyduje się na Master of Business Administration?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *