Franczyza a samozatrudnienie: Jaką drogę wybrać?

Franczyza a samozatrudnienie

Wiele osób już od dłuższego czasu rozważa możliwość rezygnacji z pracy na etat, aby stać się swoim własnym szefem. O ile jednak sama perspektywa pracowania tylko dla siebie wydaje się kusząca, o tyle sprawy zaczynają się komplikować w tym samym momencie, w którym należy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jak taka praca ma wyglądać. Czy zdecydować się na klasyczne samozatrudnienie i od samego początku samodzielnie pracować na sukces? A może lepszą opcją będzie skorzystanie z ciekawych pomysłów innych osób i postawienie na zalety franczyzy?

Blaski i cienie samozatrudnienia

Samozatrudnienie – jak każda inna forma zarabiania – ma nie tylko szereg zalet, ale i pewne wady. I choć te ostatnie można ignorować, trudno nie zgodzić się, że tylko znajomość zarówno jednych, jak i drugich pozwala na podjęcie decyzji, o której można powiedzieć, że jest rzeczywiście przemyślana. Na liście zalet samozatrudnienia nie znajdują się wyłącznie wyższe dochody, choć to właśnie na nie zwraca się uwagę w pierwszej kolejności. Osoby rezygnujące z etatu na jego rzecz doceniają także większą swobodę oraz szereg przywilejów, z jakich mogą dziś korzystać nowe firmy. Nie można jednak zapominać, że w ślad za korzyściami podąża także większa odpowiedzialność związana choćby z koniecznością prowadzenia działalności gospodarczej. Nie ma też mowy o prawach pracowniczych oraz o stabilizacji opisywanej często jako ogromny atut pracy na etat. Największym problemem wydaje się jednak konieczność samodzielnego poszukiwania zleceń wiążąca się z pewną dozą niepokoju o to, czy w zbliżającym się okresie rozliczeniowym zyski przewyższą koszty.

Zobacz również  Kim jest kontrahent?

Franczyza i jej specyfika

Czy można zatem pogodzić pragnienie prowadzenia działalności gospodarczej ze wsparciem dotyczącym tak ważnych kwestii, jak choćby promocja firmy oraz jej wyposażenie? Okazuje się, że nie jest to wcale niemożliwe. Franczyza – bo właśnie o niej mowa – nie zapewnia tak dużej stabilizacji, jak umowa o pracę. Czytając na jej temat na stronie https://pakersi.pl/franczyza można jednak przekonać się, że posiada kilka innych zalet sprawiających, że dla wielu osób jest niekwestionowanym najlepszym z możliwych pomysłem na własny biznes.
Największym plusem franczyzy jest szybkie dotarcie do pierwszych klientów, a więc to, co spędza sen z powiek osób decydujących się na klasyczne samozatrudnienie. O marketing dba franczyzodawca, franczyzobiorca koncentruje się więc przede wszystkim na tym, aby wykorzystać otrzymaną szansę. Wsparcie franczyzodawcy jest zresztą na tyle duże, że franczyza jest często opisywana jako idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które myślą o własnej działalności bez doświadczenia w tym zakresie. Pod czujnym okiem opiekuna można nauczyć się wiele. Można mieć też pewność, że drobne potknięcia nie będą oznaczać końca działalności, co wcale nie jest aż tak oczywiste w przypadku osób, które zdecydowały się na sprawdzenie możliwości samozatrudnienia. Plusem franczyzy jest także to, że nie wymaga przesadnie dużych nakładów finansowych.

Zobacz również  Co należy wiedzieć o drobnicy międzynarodowej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *