Amertil Bio, kiedy warto po niego sięgnąć

Wśród wielu dostępnych w aptekach leków znajdziemy także Amertil Bio, który pomaga zwalczyć objawy alergii. Ta dokuczliwa przypadłość jest nieprzyjemna o każdej porze roku. Jesienią i zimą również nie można od niej odetchnąć, ale szczególnie męczy wiosną. Problemem jest także sprzątanie domu, gdyż uczulać mogą także zapachowe środki myjące. W związku z tym, warto mieć w domu lek przeciwalergiczny.

Czym jest alergia? Jak działa lek Amertil Bio?

Alergia to nieprawidłowa reakcja układu odpornościowego na czynniki zewnętrzne, która objawia się uporczywym i męczącym katarem, problemami z oddychaniem, egzemami skórnymi i związanym z tym złym samopoczuciem. Alergia zazwyczaj ma charaktery przewlekły, a wywołują ją pyłki traw czy drzew, białko skorupiaków, sierść kota albo roztocza. Osoba zdrowa w ogóle nie reaguje na kontakt z tymi substancjami, ale dla alergika są one wrogiem. Organizm produkuje wtedy duże ilości histaminy, która działa szybko i dotkliwie. Gwałtownie rozszerzają się naczynia krwionośne, obkurczają się mięśnie dróg oddechowych – zaczynamy kichać i pojawia się wodnista wydzielina z nosa, a oczy swędzą i łzawią. W takiej sytuacji trzeba zażyć lek hamujący wydzielanie histaminy, np. Amertil Bio.

Zobacz również  Kariera w logistyce po studiach?

Jak radzić sobie z alergią? Jak działa Amertil Bio?

Jeśli objawy alergiczne nie są zbyt uciążliwe, wystarczy płukanie nosa i oczu solą fizjologiczną. Takie rozwiązanie bywa pomocne gdy odczyn alergiczny nie jest zbyt silny. Jeśli to nie pomaga, trzeba zastosować coś mocniejszego, czyli tabletki przeciwalergiczne. Jeśli alergia nagle nas zaatakowała, bez recepty możemy kupić zawierający cetyryzynę preparat Amertil Bio. Może być stosowany jako lek na katar sienny, alergie skórne i pokrzywki idiopatyczne, alergiczne zapalenie spojówek i inne objawy nadwrażliwości wywołanej alergenami. Cetyryzyna to lek przeciwhistaminowy drugiej generacji o silnym i długotrwałym działaniu. Jest wybiórczym antagonistą receptorów histaminowych typu H1. Nie wykazuje powinowactwa do receptorów cholinergicznych i serotoninergicznych, więc nie wywołuje uczucia senności. Przeciwdziała reakcji alergicznej w jej wczesnej fazie, a także hamuje migrację komórek eozynofilnych oraz zmniejsza uwalnianie mediatorów późnej fazy reakcji alergicznej.

Dla kogo przeznaczony jest Amertil Bio?

Amertil Bio stosuje się w celu przeciwdziałania objawom uczuleniowym wywołanym działaniem różnorodnych alergenów. Preparat przeznaczony jest dla dzieci powyżej 6 roku życia i dla dorosłych w przebiegu objawowego leczenia przewlekłego i sezonowego alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa (kataru siennego), sezonowego alergicznego zapalenia spojówek i przewlekłej pokrzywki. Amertil Bio szybko się wchłania, osiągając maksymalne stężenie w krwi po około 60 minutach. W około 93% wiąże się z białkiem osocza krwi. Okres półtrwania cetyryzyny wynosi u dorosłych średnio około 8, a u dzieci około 7 godzin. Lek należy przyjmować doustnie, najlepiej wieczorem, popijając tabletkę niewielką ilością płynu.

Zobacz również  Kiedy pójść na studia podyplomowe?

Jeśli alergia zaatakuje, nie czekajmy na cud, a zacznijmy z nią walczyć. Zażyjmy Amertil Bio i zadbajmy o siebie, by mieć siłę na zmaganie się z nieprzyjemnymi dolegliwościami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *